Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ WNIEBOWSTĄPIENIA
29.05.2022

Dziś przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Święty Łukasz w Dziejach Apostolskich zanotował, że Jezus w obecności Apostołów uniósł się w górę i obłok zabrał Go im sprzed oczu. Modlimy się dzisiaj, aby Dobry Bóg „wzbudził w nas pragnienie nieba, gdzie Chrystus, jako pierwszy z ludzi, przebywa z Bogiem” (modlitwa po Komunii).

Od piątku codziennie przygotowujemy się do uroczystości Zesłania Ducha Świętego przez nowennę, którą łączymy z litanią.

We wtorek 31 maja, przypada liturgiczne święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.

W środę, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.30, w czasie której będziemy modlić się za wszystkie dzieci, aby wzrastały w łasce Bożej, mądrości i były otaczane miłością i troską przez swoich rodziców.

Rozpoczynamy miesiąc czerwiec, który poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe ze śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa codziennie po wieczornej mszy św. natomiast w niedzielę o godz. 18.30. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

– w czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa w intencji o uświęcenie kapłanów oraz nowe powołania kapłańskie zakonne i misyjne.

– w piątek po Mszy św wieczornej – nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa; spowiedź święta od godz. 17.30;
– w sobotę zmiana tajemnic Żywego Różańca i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej o godz. 17.30 a następnie Msza Święta.
– Od dwóch miesięcy w kościele adoracyjnym – mszą św. o godz. 22.00. rozpoczyna się całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu. Trwa do godz. 6.00.

W najbliższą niedzielę, 5 czerwca przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Świętowanie rozpoczniemy Mszą wigilii Zesłania Ducha Świętego w sobotę o godz. 18.30. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres Wielkanocy. / w parafii pw św. Antoniego w Pieszycach – o godz. 20.00 rozpoczyna się diecezjalne czuwanie przed zesłaniem Ducha Świętego – serdecznie zapraszamy/.

Przed nami jeszcze kilka dni miesiąca maja, serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe dzisiaj o godz. 18.30 a w dni powszednie o godz. 18.00. niech wspólna modlitwa Litanią Loretańską wyprasza opieką i wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny dla nas i naszego świata.

Polecamy prasę katolicką, szczególnie tygodniki Niedzielę i Gościa Niedzielnego.

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w tym trudnym i dziwnym czasie pomagają w utrzymaniu naszej parafii przez ofiary składane do koszyków, skarbon lub wpłaty na konto parafialne. Bóg zapłać.

Zbliża się uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – 16 czerwca.

W TYM ROKU MSZA ŚWIĘTA POŁĄCZONA Z PROCESJĄ ROZPOCZNIE SIĘ DLA DWÓCH PARAFII W NASZYM KOŚCIELE MMK O GODZ. 9.00.

NASTĘPNIE PROCESJA.

Nasza parafia MMK przygotowuje dwa ołtarze. Pierwszy przy kościele ADORACYJNYM a drugi w rynku obok pomnika św. Jana Nepomucena. Trzeci i czwarty ołtarz przygotowuje parafia św. Jerzego. Msza św. o godz. 12.00. i 19.00.

Prosimy aby pierwszy ołtarz PRZYGOTOWALI CZŁONKOWIE ODNOWY W DUCHU ŚW. I RÓŻ RÓŻAŃCOWYCH a drugi PRZYJACIELE OBLUBIEŃCA, Mężczyźni św. Józefa i wspólnota Domowego Kościoła.
Na spotkanie organizacyjne zapraszam liderów, zelatorów i odpowiedzialnych za grupy w środę o godzinie 19.30. na plebanię.