Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ CHRZTU PAŃSKIEGO
09.01.2022

Dziś w liturgii celebrujemy święto Chrztu Pańskiego. Jezus staje w gronie grzeszników, aby przyjąć chrzest nawrócenia od Jana. Od tej chwili rozpoczyna publiczną działalność, głoszenie królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia.

Dzisiejszy dzień to okazja, aby wspomnieć sakrament chrztu świętego. Chrzest Janowy był zapowiedzią prawdziwego chrztu. Przez ten sakrament zostaliśmy złączeni z Chrystusem i włączeni do Kościoła. Niech dzisiejszy dzień będzie dniem wdzięczności za naszych rodziców, rodziców chrzestnych, którzy wyznając wiarę, przynieśli nas do świątyni, abyśmy mogli dostąpić odrodzenia z wody i Ducha Świętego.

Dziś kończy się liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Kolędy tradycyjnie można śpiewać do 2 lutego po zakończonej liturgii mszalnej.

W środę, 12 stycznia, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz.18.30.

 

We czwartek O GODZ. 17.30 zapraszamy na RÓŻANIEC FATIMSKI A PO NIM MSZA ŚW. W INTENCJACH, KTÓRE BEDĄ PRZYJMOWANE OD GODZ. 17.15.

Zbliża się czas kolędowy. Od jutra – 10 stycznia – zgodnie z zapowiedziami kolęda będzie miała charakter spotkania modlitewnego i kolędowego w kościele na Mszy św. o godz. 18.30. I w tym samym dniu /od poniedziałku o godz. 16- stej w sobotę od 10.00 /- księża odwiedzą indywidualnie Rodziny, które przez zaproszenie wyraziły taką wolę. Dziękujemy za zaproszenie, za serdeczność, za wspólną modlitwę, za wszystkie rozmowy i cenne sugestie. Porządek wizyty kolędowej na najbliższy tydzień jest dostępny na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej naszej parafii.

/Dzisiaj o godz. 9.30.w domu poklasztornym zapraszamy na kolejne spotkanie zapraszamy rodziców dzieci, które w tym roku przygotowują się do wydarzenia jakim jest Pierwsza Komunia święta./

Polecamy prasę katolicką, szczególnie tygodniki Niedzielę i Gościa Niedzielnego.

 

Dziękujemy wszystkim, którzy w tym trudnym czasie pomagają w utrzymaniu naszej parafii przez ofiary składane do koszyków, skarbon lub wpłaty na konto parafialne.

Przygotowane przez ks. Jerzego Kozłowskiego